

£3.36 Inc. VAT
This blister packed CR1632 3V lithium coin cell from Energizer replaces the BR1632 and DL1632 and is commonly used in calculators & watches.
| Feature 1 | 3V Lithium Coin Cell |
| Feature 2 | Also for Calculators & Watches |
| Feature 3 | Replaces BR1632 and DL1632 |
| Feature 4 | Blister Packed |
| Brand | Energizer |
| Barcode | 5055120771922 |
| Depth | 3mm |
| Width | 16mm |
| Weight | 35g |
| Output Voltage | 3V |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Visi |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.