

£3.44 Inc. VAT
This blister packed CR1225 3V lithium coin cell from Energizer replaces the 1225, BR1225 & DL1225 and is commonly used in calculators, clocks, CMOS, medical devices, toys and watches.
| Feature 1 | 3V Lithium Coin Cell |
| Feature 2 | Replaces 1225, BR1225 and DL1225 |
| Feature 3 | Also for Calculators, Clocks, CMOS, Medical Devices, Toys, Watches |
| Feature 4 | Blister Packed |
| Brand | Energizer |
| Barcode | 5055120771915 |
| Depth | 3mm |
| Width | 12mm |
| Weight | 28g |
| Output Voltage | 3V |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Visi |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.