

£2.22 Inc. VAT
This blister packed CR1220 3V lithium coin cell from Energizer replaces the CR220, ECR1220, L04, 1220, DL1220, MCR1220, 5012LC & SB-T13 and is commonly used in clocks & medical devices.
| Feature 1 | 3V Lithium Coin Cell |
| Feature 2 | Also for Clocks & Medical Devices |
| Feature 3 | Replaces CR220, ECR1220, L04, 1220, DL1220, MCR1220, 5012LC, SB-T13 |
| Feature 4 | Blister Packed |
| Brand | Energizer |
| Barcode | 5055120771946 |
| Depth | 2mm |
| Width | 12mm |
| Weight | 17g |
| Output Voltage | 3V |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Visi |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.