

£37.77 Inc. VAT
The locking mini `T` handle water resistant nut fixing camlock by Lowe & Fletcher with IP65 rating is suitable for a range of applications including cupboards and cabinets.
| Feature 1 | Mini T handle |
| Feature 2 | IP65 rating |
| Feature 3 | Supplied with 2 keys and a brass nut |
| Feature 4 | Body length: 20mm |
| Feature 5 | Head height: 40mm |
| Feature 6 | Head depth: 20mm |
| Brand | Lowe & Fletcher |
| Barcode | 5055120605173 |
| Body Height | 19mm |
| Body Length | 20mm |
| Body Width | 16mm |
| Weight | 90g |
| Finish | Chrome Plated |
| IP Rating | IP65 |
| Keys Supplied | 2 |
| Movement | 180u00b0 Anti Clockwise |
| Packaging | Bagged |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.