

£1.97 Inc. VAT
This blister packed CR2025 3V lithium coin cell from Energizer replaces the DL2025, SCR2025, 2025, EA100CF, ECR2025 & KL2025 and is commonly used in 3D glasses, calculators, medical devices, remote controls and toys.
| Feature 1 | 3V Lithium Coin Cell |
| Feature 2 | Also for 3D Glasses, Calculators, Medical Devices, Remote Controls, Toys |
| Feature 3 | Replaces DL2025, SCR2025, 2025, EA100CF, ECR2025, KL2025 |
| Feature 4 | Blister Packed |
| Brand | Energizer |
| Barcode | 5055120771977 |
| Depth | 3mm |
| Width | 20mm |
| Weight | 4g |
| Output Voltage | 3V |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Visi |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.