

£53.73 Inc. VAT
The Banham W105 is a rack bolt designed to be used on french doors and windows. Please note that keys are not included.
| Feature 1 | Suitable for wooden casement windows |
| Feature 2 | Bolt is locked or unlocked by key from either side |
| Backset | 20mm |
| Brand | Banham |
| Barcode | 5055120618753 |
| Bolt Lengths | 10mm |
| Bolt Throw | 15mm |
| Weight | 69g |
| Finish | Polished Brass |
| Keyed | Keyed Alike |
| Packaging | Bagged |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.