

£14.30 Inc. VAT
A cranked cam snap fix camlock designed as a replacement Lion style lock.
| Feature 1 | To differ under the 95-97 series master key |
| Feature 2 | The cylinder is key retaining |
| Feature 3 | Cranked cam - 60mm overall length (53mm from the centre screw with 13mm crank) |
| Brand | Asec |
| Barcode | 5055120735375 |
| Body Height | 17mm |
| Body Length | 20mm |
| Body Width | 16mm |
| Weight | 66g |
| Finish | Chrome Plated |
| Keyed | Keyed To Differ |
| Keys Supplied | 2 |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.