

£17.31 Inc. VAT
This solid metal construction Budget Slam Lock from Asec is face fixing, easy to install and is supplied as either right handed or left handed.
| Feature 1 | Face fixing |
| Feature 2 | Solid metal construction |
| Feature 3 | Available either right or left handed |
| Feature 4 | Four screw holes |
| Brand | Asec |
| Barcode | 5055120793863 |
| Bolt Throw | 9mm |
| Depth | 12mm |
| Width | 42mm |
| Weight | 95g |
| Finish | Satin Brass |
| Handed | Left Hand |
| Keyed | Keyed Alike |
| Screw Centres | Vertical: 46mm Horizontal: 20mm |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.