

£12.42 Inc. VAT
This housing is to suit the Asec Round Faced Bullet Lock, it has a solid robust construction and is usually installed by welding it to either the frame or the door. It is supplied in a full colour box that is ideal for counter display or safe storage.
| Feature 1 | To suit the Asec Round Faced Bullet Lock |
| Feature 2 | 47mm depth |
| Feature 3 | Suitable for welding |
| Feature 4 | Solid robust construction |
| Brand | Asec |
| Barcode | 5056240117249 |
| Depth | 47mm |
| Height | 47mm |
| Width | 35mm |
| Weight | 250g |
| Finish | Satin Chrome |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Boxed |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.