

£41.28 Inc. VAT
A centre shutting lock by Italian Locking Systems supplied with 2 keys.
| Feature 1 | Supplied with 2 keys |
| Feature 2 | Overall width 250mm unextended / 306mm when fully extended |
| Feature 3 | Body width 200mm |
| Brand | ILS |
| Barcode | 5055120736693 |
| Body Height | 29mm |
| Body Length | 200mm |
| Bolt Throw | 28mm Each Side (Double Throw) |
| Cylinder Finish | Polished Brass |
| Width | 25cm |
| Weight | 650g |
| Keys Supplied | 2 |
| Pack Quantity | 1 |
| Screw Centres | 130mm |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.