

£2.20 Inc. VAT
This blister packed CR1620 3V lithium coin cell battery from Energizer replaces the 280-208, BR1620, CR1620, DL1620 & ECR1620 and is commonly used in heart-rate monitors, glucose monitors, keyless entry, toys & games.
| Feature 1 | 3V Lithium Coin Cell |
| Feature 2 | Also for heart-rate monitors, glucose monitors, keyless entry, toys & games |
| Feature 3 | Replaces: 280-208, BR1620, CR1620, DL1620, ECR1620 |
| Feature 4 | Blister Packed |
| Brand | Energizer |
| Barcode | 5055120771885 |
| Depth | 2mm |
| Width | 16mm |
| Weight | 35g |
| Output Voltage | 3V |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Visi |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.