

£5.28 Inc. VAT
This blister packed A11 6V Alkaline from Energizer replaces the AG11, E11A, GP11A, L1016, MN11, V11A and is commonly used in cameras and camcorders.
| Feature 1 | 6V Alkaline Battery |
| Feature 2 | Also used on Cameras, Camcorders |
| Feature 3 | Replaces AG11, E11A, GP11A, L1016, MN11, V11A |
| Feature 4 | Blister Packed |
| Feature 5 | Twin Pack |
| Brand | Energizer |
| Barcode | 5055120772011 |
| Depth | 10mm |
| Width | 16mm |
| Weight | 5g |
| Output Voltage | 6V |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Visi |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.