

£37.64 Inc. VAT
The Cisa 41420 is a roller shutter lock which operates to the left or the right depending on the version. The unit is key operated and comes supplied with 2 keys that operate from outside and 1 key that works from inside.
| Feature 1 | Not reversible Hand must be stated when ordering |
| Feature 2 | Double throw facility 1st throw 13mm, 2nd throw 13mm |
| Brand | Cisa |
| Barcode | 8015345164609 |
| Cylinder Finish | Polished Brass |
| Cylinder Projection | 10mm |
| Weight | 510g |
| Handed | Left Hand |
| Keyed | Keyed To Differ |
| Keys Supplied | 2 Outside & 1 Inside |
| Length | 15.5cm |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Boxed |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.