

£26.37 Inc. VAT
The Yale 8K102 is a window push lock suitable for hinged timber casement windows. It is supplied as 2 locks and 1 key complete with wedge plate and fixing screws.
| Feature 1 | Suitable for hinged timber casement windows |
| Feature 2 | Particularly suitable for outward opening windows with narrow frames |
| Feature 3 | Supplied c/w wedge plate for tapered frames & fixing screws |
| Brand | Yale |
| Barcode | 5011783000373 |
| Width | 18mm |
| Weight | 240g |
| Finish | White |
| Keyed | Keyed Alike |
| Length | 38mm |
| Packaging | Visi |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.