

£22.68 Inc. VAT
2677 Mortice latch
| Feature 1 | Pierced to accept bolt through furniture |
| Feature 2 | Suitable for use with unsprung lever handles |
| Feature 3 | UK Manufactured |
| Feature 5 | 10 Year Guarantee |
| Backset | 44mm |
| Brand | Union |
| Barcode | 5011802006430 |
| Case Finish | Silver |
| Case Height | 70mm |
| Case Depth | 64mm |
| Weight | 290g |
| Finish | Satin Chrome |
| Forend Length | 120mm |
| Forend Width | 25mm |
| Guarantee | 10 Year |
| Mechanism | Latch Only |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Bagged |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.