

£36.82 Inc. VAT
STUV Safe Lock with a die cast zinc construction. The lock is supplied with 2 keys (either 60mm or 90mm keys) and it has an 11m bolt throw.
| Feature 1 | Die cast zinc bolt & case |
| Feature 2 | Pre-determined breaking point at the key pin to prevent lock extraction |
| Feature 3 | Key retaining - key removal only when locked |
| Feature 4 | 11mm bolt throw |
| Brand | STUV |
| Barcode | 5056240107639 |
| Bolt Throw | 11mm |
| Depth | 19mm |
| Weight | 764g |
| Handed | Right Hand |
| Keys Supplied | 2 |
| Length | 89mm |
| Pack Quantity | 1 |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.