

£262.84 Inc. VAT
The Microlatch ML-PAC 14 is a wireless fingerprint reader kit. It is easy to install and is ideal for residential and light commercial applications.
| Feature 1 | Simple to install and enrol |
| Feature 2 | Ideal product for residential and light commercial applications |
| Feature 3 | No wires between reader and controller |
| Feature 4 | Duress finger facility |
| Brand | Microlatch |
| Barcode | 5055120673400 |
| Depth | 129mm |
| Width | 84mm |
| Weight | 2.2Kg |
| Finish | Black |
| Input Voltage | 6V DC lithium (CR 123A) |
| IP Rating | IP53 Reader |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Boxed |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.