

£348.10 Inc. VAT
The CCF-15 is a wireless fingerprint reader that will connect to existing Wiegland or Clock & Data proximity readers and devices.
| Feature 1 | Connects to existing Wiegand or Clock & Data proximity readers or devices |
| Feature 2 | Uses existing cards or fobs to match a fingerprint |
| Feature 3 | No need for software programming, interfacing or SDK's |
| Feature 4 | CCF does not interfere with existing installation - no need for |
| Brand | Microlatch |
| Barcode | 5055120679778 |
| Depth | 40mm |
| Width | 85mm |
| Weight | 370g |
| Finish | Black |
| IP Rating | IP53 Reader |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Boxed |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.