

£14.44 Inc. VAT
Maco M-TS centre keep to suit timber or composite doors and available in either left hand or right versions versions. This keep has a removal latch plate so that a day release opener can be attached.
| Feature 1 | Suits timber or composite doors |
| Feature 2 | Handed |
| Feature 3 | Will accept electric opener |
| Feature 4 | Latch & deadbolt centre keep |
| Feature 5 | Options to suit 44mm or 55mm thick doors |
| Brand | Maco |
| Barcode | 5056240145969 |
| Weight | 197g |
| Door Thickness | 44mm |
| Faceplate Height | 250mm |
| Faceplate Width | 25mm |
| Handed | Left Hand |
| Pack Quantity | 1 |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.