

£56.03 Inc. VAT
LD930 Narrow Stile Latch for use with Lockey 2000 series 2430, 2435, 2835, 2430DS & 2835DS. This unit is also suitable for retrofitting Adams Rite Locks.
| Feature 1 | 28mm backset |
| Feature 2 | Anti-thrust pin |
| Feature 3 | 15mm throw |
| Feature 4 | Supplied with 110mm length spindle |
| Feature 5 | Supplied with strike plate |
| Feature 6 | For use with Lockey 2000 series 2430, 2435, 2835, 2430DS & 2835DS |
| Backset | 28mm |
| Brand | Lockey |
| Barcode | 5055120741079 |
| Bolt Throw | 15mm |
| Case Height | 176mm |
| Case Depth | 44mm |
| Case Width | 25mm |
| Weight | 594g |
| Pack Quantity | 1 |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.