

£56.03 Inc. VAT
LD900 Mortice Dead Bolt for use with Lockey 2000 series 2210 & 2430DS
| Feature 1 | 28mm backset |
| Feature 2 | Five ply laminated steel bolt |
| Feature 3 | Hardened steel pin for maximum security |
| Feature 4 | 38mm throw |
| Feature 5 | Supplied with 110mm length spindle |
| Feature 6 | For use with Lockey 2000 series 2210 & 2430DS |
| Backset | 28mm |
| Brand | Lockey |
| Barcode | 5055120741062 |
| Bolt Throw | 38mm |
| Case Height | 176mm |
| Case Depth | 44mm |
| Case Width | 25mm |
| Weight | 687g |
| Pack Quantity | 1 |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.