

£30.12 Inc. VAT
This Jedo foot operated door holder is built for durability and has a modern design. It is fitted with a thick rubber foot for ease of use and is easy to fit.
| Feature 1 | Easy to use |
| Feature 2 | Thick rubber stop |
| Feature 3 | Durable design |
| Feature 4 | Dimensions 180mm x 37mm |
| Feature 5 | Supplied with fixing screws |
| Feature 6 | Not suitable for fire doors |
| Brand | Jedo |
| Barcode | 5055120758718 |
| Width | 37mm |
| Weight | 409g |
| Finish | Polished Brass |
| Length | 18cm |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Bagged |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.