

£81.20 Inc. VAT
An ICS pre-assembled dual unit call point and exit button for vertical fitting. The backbox is hinged making installation easier, and the call point is resettable with adjustable sounder and LED. A 35mm exit button on a stainless steel plate completes the dual unit.
| Feature 1 | Resettable illuminated call point with sounder |
| Feature 2 | Large 35mm exit button on stainless steel plate |
| Feature 3 | COM / NO/ NC - Change over contacts |
| Feature 4 | Pre-assembled |
| Brand | ICS |
| Barcode | 5056240136905 |
| Case Finish | Green |
| Depth | 38mm |
| Height | 100mm |
| Width | 18.9cm |
| Weight | 440g |
| Input Voltage | 12/24V DC |
| Legend | Press To Exit |
| Pack Quantity | 1 |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.