

£12.02 Inc. VAT
The MT-Relay 12VDC Timer from ICS Security features a timer relay of 0-30 seconds, a VE trigger and one output.
| Feature 1 | 12VDC Power input |
| Feature 2 | Timer relay: 0-30 seconds |
| Feature 3 | NO/NC/COM |
| Feature 4 | Ideal for controlling lock open times to magnets, electric strikes, etc |
| Feature 5 | 1 Output |
| Feature 6 | VE Trigger |
| Brand | ICS |
| Barcode | 5055120672885 |
| Depth | 20mm |
| Height | 20mm |
| Width | 60mm |
| Weight | 540g |
| Finish | Chrome Plated |
| Input Voltage | 12V DC |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Boxed |
| Time Delay | 0 - 30 seconds |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.