

£16.68 Inc. VAT
The HAYDON MARKETING Network cable tester is designed to check the continuity of RJ11 and RJ45 cable quickly. It features a visible LED status display and the compact design makes it ideal for system integrators and installers.
| Feature 1 | Check the continuity of RJ11 & RJ45 cable quickly |
| Feature 2 | Slow and fast test switch |
| Feature 3 | Visible LED status display |
| Feature 4 | Lamp assists in dark environment |
| Feature 5 | Uses 9v battery (Not included) |
| Feature 6 | Wire mapping indicators 1-8 and G |
| Brand | Haydon Marketing |
| Barcode | 5056240124568 |
| Battery | 9V |
| Depth | 27mm |
| Height | 27mm |
| Width | 10.4cm |
| Weight | 180g |
| Finish | Grey |
| Length | 97mm |
| Pack Quantity | 1 |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.