

£47.14 Inc. VAT
The GU TENF spring loaded latch release is designed to be used with the GU Automatic TENF standard latch and when the daytime release is enabled on the multipoint allows free passage without the need to use a key. It is available in two spring strength options and fits to the striker.
| Feature 1 | To suit GU Secury TENF multipoint system |
| Feature 2 | Enables latch locking free passage of the TENF multipoint lock |
| Brand | GU |
| Barcode | 4015596384423 |
| Depth | 21mm |
| Width | 31mm |
| Weight | 137g |
| Length | 65mm |
| Pack Quantity | 1 |
| Screw Centres | 52.3mm |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.