

£110.41 Inc. VAT
Lever operated latch & deadbolt multipoint lock from GU with 2 short hooks and 2 outboard rollers.
| Feature 1 | 16mm Faceplate |
| Feature 2 | Euro Profile Lock Case |
| Feature 3 | Latch & Deadbolt |
| Feature 4 | Single spindle |
| Feature 5 | 2 short hooks |
| Feature 6 | 2 outboard rollers |
| Backset | 35mm |
| Brand | GU |
| Barcode | 5055120785387 |
| Case Height | 195mm |
| Case Width | 50mm |
| Centre Case | Latch & Deadbolt |
| Centres | 92mm |
| Weight | 1.5Kg |
| Faceplate Width | 16mm |
| Length | 2.285m |
| Locking Point Hooks | 2 |
| Locking Point Roller | 2 |
| Spindle | Single |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.