

£52.94 Inc. VAT
This single spindle lever operated latch & deadbolt centre case from GU is a cost-effective repair solution for common lock failures where the locking strip is still in working condition.
| Feature 1 | Euro profile lock case |
| Feature 2 | Latch & deadbolt |
| Feature 3 | Centre Gearbox Only |
| Feature 4 | Single spindle |
| Backset | 40mm |
| Brand | GU |
| Barcode | 5055120762500 |
| Case Height | 195mm |
| Case Width | 55mm |
| Centre Case | Latch & Deadbolt |
| Centres | 92mm |
| Weight | 1Kg |
| Spindle | Single |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.