

£8.38 Inc. VAT
The L-10000-14-0-1 is a deadbolt keep by GU suitable for use on timber and composition doors with a door thickness of 44mm.
| Feature 1 | Door thickness: 44mm |
| Feature 2 | Suitable for timber & composite doors |
| Brand | GU |
| Barcode | 5055120759395 |
| Width | 25mm |
| Weight | 100g |
| Door Thickness | 44mm |
| Handed | Non Handed |
| Length | 14cm |
| Mechanism | Deadbolt |
| Pack Quantity | 1 |
| Screw Centres | 106mm |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.