

£45.81 Inc. VAT
AMK Stock Aldridge MK Suite. AMK1 600 differs + master. AMK2 600 differs + master. AMK GMK works both sytems allowing SMK from stock.
| Feature 1 | Restricted key profile with 32,000 different sections available |
| Feature 2 | Profile variations over the entire keyway height |
| Feature 3 | Conical shape key and keyway hampers the insertion of picking tools and makes unauthorised key duplication very difficult |
| Brand | Evva |
| Barcode | 5055120659237 |
| Body Length | 72mm |
| Cylinder Size Overall | 36/36 |
| Cylinder Size With Cam | 31/10/31 |
| Weight | 300g |
| Finish | Polished Brass |
| Keyed | Master Keyed |
| Keys Supplied | 3 |
| Length | 72mm |
| Mechanism | 5 Pin |
| Packaging | Boxed |
| A Side | 36mm |
| B Side | 36mm |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.