

£115.61 Inc. VAT
A mild steel straight link zinc plated chain.
| Feature 1 | Bright Zinc - corrosion resistance |
| Feature 2 | Welded steel chains to UK and international standards |
| Feature 3 | Links side welded for extra strength |
| Feature 4 | Quality tested |
| Feature 5 | Suitable for general purpose, engineering, industrial, agricultural and marine applications |
| Brand | English Chain |
| Barcode | 5022152014174 |
| Chain Length | 25m |
| Weight | 12Kg |
| Inside Link Length | 21mm |
| Inside Link Width | 11mm |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Boxed |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.