

£52.24 Inc. VAT
Zinc plated case hardened welded chain with red thermo shrunk protective sleeving, available in a choice of length and diameter.
| Feature 1 | Made from welded steel chain deep case hardened for hacksaw resistance |
| Feature 2 | Zinc plated and protected by red-thermo shrunk sleeving |
| Brand | English Chain |
| Barcode | 5022152016475 |
| Chain Length | 1.5m |
| Weight | 3Kg |
| Inside Link Length | 40mm |
| Inside Link Width | 20mm |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Loose |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.