

£1.95 Inc. VAT
This blister packed A27 12V Alkaline from Energizer replaces the E27, CA22, MN27, EL-812, G27A, EL812, GP27A, L828 & 27A and is commonly used for remote controls, laser pointers and photography.
| Feature 1 | 12V Alkaline Battery |
| Feature 2 | Also for Remote Controls, Laser Pointers, Photography |
| Feature 3 | Replaces E27, CA22, MN27, EL-812, G27A, EL812, GP27A, L828, 27A |
| Feature 4 | Blister Packed |
| Feature 5 | Twin Pack |
| Brand | Energizer |
| Barcode | 5055120771991 |
| Depth | 8mm |
| Width | 7.7mm |
| Weight | 5g |
| Output Voltage | 12V |
| Pack Quantity | 2 |
| Packaging | Visi |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.