

£59.11 Inc. VAT
| Feature 1 | Laminated segment pack increases resistance to snapping |
| Feature 2 | Unique break line provides resistance to both snapping and pulling without the support of an armoured handle |
| Feature 3 | Supplied c/w cylinder retaining screw |
| Feature 4 | 10 Pin Key Bitting System |
| Feature 5 | Brass cylinder |
| Brand | Cisa |
| Barcode | 8015345934035 |
| Body Length | 70mm |
| Cylinder Size Overall | 35/35 |
| Cylinder Size With Cam | 30/10/30 |
| Weight | 280g |
| Finish | Polished Brass |
| Keyed | Keyed To Differ |
| Keys Supplied | 3 |
| Length | 70mm |
| Mechanism | 10 Pin |
| Packaging | Boxed |
| A Side | 35mm |
| B Side | 35mm |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.