

£200.63 Inc. VAT
The Cisa 12011 is an electric mortice lock with automatic latch and deadbolt. It comes supplied with electric contacts, strike plate and lock/cylinder fixing screws.
| Feature 1 | Non handed |
| Feature 2 | Zinc plated steel case |
| Feature 3 | 12V AC |
| Backset | 60mm |
| Brand | Cisa |
| Barcode | 8015345073628 |
| Body Height | 184mm |
| Body Width | 22mm |
| Weight | 1Kg |
| Faceplate Height | 265mm |
| Faceplate Width | 22mm |
| Finish | Satin Brass |
| Guarantee | 2 Year |
| Handed | Non Handed |
| Input Voltage | 12V AC |
| Key Override | Yes (Cylinder Purchased Separately) |
| Monitored | false |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Boxed |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.