

£170.52 Inc. VAT
Air safes offer basic protection for your valuables in the home.
| Feature 1 | CHUBBSAFES Air Safe u00a31K Rated |
| Feature 2 | Air safes offer entry-level protection for your valuables in the home |
| Feature 3 | Compact safe for the home or office |
| Feature 4 | Two basic sizes available u2013 9 and 16 litres |
| Feature 5 | Choice of key lock or electronic lock |
| Feature 6 | Steel door and body with dual, plated steel moving bolt work |
| Brand | Chubbsafes |
| Barcode | 5055409500021 |
| Cash Rating | u00a31,000 |
| Weight | 9Kg |
| External Depth | 250mm |
| External Height | 250mm |
| External Width | 350mm |
| Inside Depth | 200mm |
| Inside Height | 240mm |
| Inside Width | 340mm |
| Mechanism | 7 Lever |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.