

£176.20 Inc. VAT
This high security garage & workshop door lock by Bulldog is suitable for either right or left handed applications, including but not limited to: double doors, sliding doors, gates and storage containers. It comes supplied with all fixings for convenience, as well as a cover plate, mounting brackets, 2 keys, and a 25mm diameter locking bolt with a drill and pick resistant lock.
| Feature 1 | Non handed |
| Feature 2 | Drill and pick resistant lock |
| Feature 3 | Supplied with 2 keys |
| Brand | Bulldog |
| Barcode | 5035059000744 |
| Depth | 58mm |
| Height | 58mm |
| Width | 82mm |
| Weight | 1.68Kg |
| Finish | Yellow (Powder Coated) |
| Guarantee | 5 Year |
| Keyed | Keyed To Differ |
| Keys Supplied | 2 |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.