

£21.45 Inc. VAT
The 4 Wheel Combination Key Safe from Asec Vital provides secure weather resistant storage of keys & is suitable for both indoor & outdoor use. It is supplied in a full colour box & when purchased as a quantity of 6 the outer packaging doubles as a neat counter display unit. The Key Safe has a resettable 4 digit combination lock and sliding cover to protect the lock from ingress. This wall mounted unit features a hinge opening and is quick & easy to fit with the supplied fixings.
| Feature 1 | Surface mounted so quick & easy to fit |
| Feature 2 | 4 digit resettable combination lock |
| Feature 3 | Weather resistant shield for combination |
| Feature 4 | Supplied complete with fixings |
| Feature 5 | Suitable for indoor & outdoor use |
| Feature 6 | Outer packaging doubles as a counter display unit (6 units must be purchased to receive CDU) |
| Brand | Asec Vital |
| Barcode | 5056240120201 |
| Depth | 40mm |
| Height | 120mm |
| Width | 90mm |
| Weight | 475g |
| External Depth | 40mm |
| External Height | 120mm |
| External Width | 90mm |
| Finish | Black |
| Inside Depth | 28mm |
| Inside Height | 90mm |
| Inside Width | 72mm |
| Number Of Keys | 5 |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Boxed |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.