

£11.89 Inc. VAT
8 & 24 way screw terminal junction box.
| Feature 1 | 2 Lid tamper terminals |
| Feature 2 | Wire range 22-14 AWG, 1.5mm2 |
| Feature 3 | Compliant to EN50131-1 |
| Feature 4 | This product is suitable for use in systems installed to conform to PD6662:2010 at security grade 3 Environmental class II |
| Brand | Asec |
| Barcode | 5055120621678 |
| Depth | 18mm |
| Width | 65mm |
| Weight | 40g |
| Finish | White |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Boxed |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.