

£11.86 Inc. VAT
Old English style padlock by Asec to be used by the London Fire Service, the padlock is supplied without keys which are available to order separately.
| Feature 1 | Excluding keys |
| Feature 2 | Shackle diameter: 8mm |
| Feature 3 | Body size: 50mm |
| Feature 4 | Zinc plated finish |
| Feature 5 | To be used with FB1 type padlock keys |
| Feature 6 | London Fire Service |
| Brand | Asec |
| Barcode | 5055120762012 |
| Body Width | 50mm |
| Weight | 150g |
| Finish | Zinc Plated |
| Mechanism | 2 Lever |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Bagged |
| Shackle Diameter | 8mm |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.