

£93.21 Inc. VAT
A good quality Abus chain and padlock set is only as good as the anchor point to which it is secured. The WBA75 is permanently secured with quality fixings.
| Feature 1 | 14mm thick shackle |
| Feature 2 | Hardened steel shackle |
| Feature 3 | Suitable for either wall or floor mounting |
| Feature 4 | Supplied with mounting accessories |
| Feature 5 | Sold Secure approved |
| Brand | Abus |
| Barcode | 4003318786068 |
| Width | 98mm |
| Weight | 928g |
| Horizontal Clearance | 66mm |
| Vertical Clearance | 65mm |
| Length | 13.5cm |
| Pack Quantity | 1 |
| Shackle Diameter | 14mm |
| Shackle Finish | Hardened Steel |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.