

£116.41 Inc. VAT
A good quality Abus chain and padlock set is only as good as the anchor point to which it is secured. The WBA100 is permanently secured with quality fixings.
| Feature 1 | 16mm Hardened steel alloy shackle : Maximum resistance to physical attack |
| Feature 2 | Fix to internal or external walls and floors |
| Feature 3 | Heavy duty construction - designed to drive over |
| Feature 4 | Sold Secure (Bicycle) Gold : Thatcham approved |
| Brand | Abus |
| Barcode | 4003318271618 |
| Weight | 2.044Kg |
| Horizontal Clearance | 75mm |
| Vertical Clearance | 75mm |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Visi |
| Shackle Diameter | 16mm |
| Standards | Sold Secure (Gold),Thatcham Approved |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.