

£20.61 Inc. VAT
ABUS T84MB series brass open shackle padlock with vinyl case suitable for securing luggage, tool boxes & sports equipment; it is available in 6 colours, ideal for use with lock off hasps.
| Feature 1 | Solid brass body & shackle : Durable security |
| Feature 2 | Pin tumbler cylinder with anti-pick mushroom pins |
| Feature 3 | Rust free internal components : durable security |
| Feature 4 | Vinyl case : Ideal for Lock Offs, luggage, sports equipment etc |
| Feature 5 | Anti-static material |
| Brand | Abus |
| Barcode | 4003318227172 |
| Body Width | 43mm |
| Weight | 137g |
| Finish | Blue |
| Horizontal Clearance | 20.5mm |
| Vertical Clearance | 21.5mm |
| Keyed | Keyed To Differ |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Boxed |
| Shackle Diameter | 6.5mm |
| Shackle Finish | Solid Brass |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.