

£43.97 Inc. VAT
The Abus FLS580 is a wall mounted bracket holder for the Abus fire extinguisher. It is of plastic construction and features a yellow velcro strap to secure an extinguisher in place.
| Feature 1 | To suit Abus AFS625 fire extinguisher |
| Feature 2 | Practical yellow velcro strap |
| Feature 3 | Secured with 2 screws (not included) |
| Brand | Abus |
| Barcode | 4003318562495 |
| Depth | 82mm |
| Height | 82mm |
| Width | 86.2mm |
| Weight | 92g |
| Finish | Black & Yellow |
| Length | 28.9cm |
| Pack Quantity | 1 |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.