

£29.08 Inc. VAT
New ABUS E60 Series Euro Double NP Cylinder with 8 drill protection pins in every keyway plus emergency & convenience feature where outside key operates lock with internal key in place.
| Feature 1 | Precision, mushroom pin & paracentric keyway : Comprehensive anti-pick protection |
| Feature 2 | Hardened steel anti-drill spring & pin protection : 8 anti-drill pins in every keyway |
| Feature 3 | Emergency & convenience feature : Outside key operates lock with internal key in |
| Brand | Abus |
| Barcode | 4003318550096 |
| Body Length | 60mm |
| Cylinder Size Overall | 30/30 |
| Cylinder Size With Cam | 25/10/25 |
| Weight | 236g |
| Finish | Nickel Plated |
| Keyed | Keyed To Differ |
| Keys Supplied | 3 |
| Length | 60mm |
| Mechanism | 6 Pin |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Visi |
| A Side | 30mm |
| B Side | 30mm |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.