

£30.50 Inc. VAT
The Abus 707 key garage is a convenient solution to storing keys and other small items. The unit is protected by a fully resettable 4 digit combination lock and will fit up to 7 keys or 4 plastic cards inside. It is designed for wall mounting and has a sturdy aluminium housing. There is also a self adhesive hook included that can be used to hold individual keys in place.
| Feature 1 | Resettable 4 wheel combination |
| Feature 2 | Capacity for up to 7 keys or 4 plastic cards |
| Feature 3 | Aluminium cover flap with number wheels |
| Feature 4 | Safety flap with sliding mechanism |
| Feature 5 | Mounts on wall with screw fittings |
| Feature 6 | Exterior housing dimensions: 88 x 120 x 39 mm |
| Brand | Abus |
| Barcode | 4003318402647 |
| Depth | 39mm |
| Width | 88mm |
| Weight | 495g |
| Finish | Black & Silver |
| Number Of Keys | 7 |
| Pack Quantity | 1 |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.