

£35.17 Inc. VAT
Part of the best selling ABUS 65 series, the 65IB stainless steel shackle padlocks offer a selection of hardened steel, brass & stainless steel options
| Feature 1 | Pin tumbler cylinder with anti-pick mushroom pins |
| Feature 2 | Hardened steel shackle 20mm - 30mm, through hardened steel alloy shackle 40mm & above |
| Feature 3 | Stainless steel shackles (IB) for maximum corrosion resistance |
| Feature 4 | Numerous KA/MK suites available |
| Brand | Abus |
| Barcode | 4003318118555 |
| Body Width | 40mm |
| Weight | 327g |
| Finish | Brass |
| Horizontal Clearance | 22mm |
| Vertical Clearance | 22.5mm |
| Keyed | Keyed Alike |
| Pack Quantity | 2 |
| Packaging | Visi |
| Shackle Diameter | 6.5mm |
| Shackle Finish | Hardened Steel |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.