

£19.28 Inc. VAT
Popularly priced double bolted solid brass padlock with hardened steel long shackle
| Feature 1 | Solid brass body : Durable security |
| Feature 2 | Pin tumbler cylinder with anti-pick mushroom pins |
| Feature 3 | Hardened steel shackle resists hacksaw attacks |
| Feature 4 | Double bolted 30mm and above : Increased shackle strength |
| Feature 5 | Numerous KA/MK suites available : |
| Brand | Abus |
| Barcode | 4003318047633 |
| Body Width | 38mm |
| Weight | 159g |
| Finish | Brass |
| Horizontal Clearance | 20.5mm |
| Vertical Clearance | 63mm |
| Keyed | Keyed Alike |
| Pack Quantity | 1 |
| Packaging | Boxed |
| Shackle Diameter | 6.5mm |
| Shackle Finish | Hardened Steel |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.