

£70.53 Inc. VAT
DOM 225-01B-1 19.5mm Pin Tumbler Lock is supplied under the 22 Master Key Series in a Bright Nickel Finish.
| Feature 1 | 19.5mm Body Length |
| Feature 2 | Nut Fixing |
| Feature 3 | Round Face |
| Feature 4 | 22 Key Series |
| Feature 5 | 200 Key Combinations |
| Brand | DOM |
| Barcode | 5055120781174 |
| Body Height | 21.1mm |
| Body Length | 19.5mm |
| Body Width | 18.1mm |
| Weight | 60g |
| Finish | Nickel Plated |
| Keyed | Master Keyed |
| Keys Supplied | 2 |
| Mechanism | Conventional Pin |
| Movement | 90u00b0 Clockwise |
| Pack Quantity | 1 |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.