

£2.48 Inc. VAT
DOM 225 type 3 cam is cranked style meaning that it is has 2 bends in it making it offset. It is 20mm wide, 3mm thick, has a radius end and 2 x 8.1mm x 10.1mm rectangular Lengthwise and crosswise fixing holes thus allowing them to be mounted in multiple positions.
| Feature 1 | Cam bar only |
| Feature 2 | To suit Ronis cam locks |
| Feature 3 | 20mm Wide |
| Feature 4 | 8.1mm x 10.1mm hole |
| Feature 5 | Cranked Construction |
| Brand | DOM |
| Barcode | 5055120781426 |
| Body Thickness | 3mm |
| Depth | 3mm |
| Height | 3mm |
| Width | 20mm |
| Weight | 12g |
| Finish | Silver |
| Length | 46mm |
| Pack Quantity | 1 |
© Copyright 2026 - LockCo - All Rights Reserved
No reviews currently on this product.